Walentynkowy kabaret

W walentynki wybrałam się z mężem i koleżankami na kabaret. Zaintrygowała mnie nazwa „Kabaret biura spraw beznadziejnych”, a i miejsce występu przednie, bo Centrum Polonijne w Göteborgu. Przyznam się, że w tymże miejscu bywałam jedynie aby oddać głos w wyborach prezydenckich i tych ostatnich. Tłumy Polonusów zapowiadały, że warto było tutaj przyjść, aby przy winie, kawie, cieście domowej roboty posłuchać walentynkowych kontestacji. Dla spragnionych polskich potraw kuchnia serwowała bigos, schabowe, pierogi i coś tam jeszcze. Ale nie o jedzeniu być miało.

wal

Tytuł  programu” Walę tynki”, a w zapowiedziach – intensywne zaznaczanie różnic płciowych czyli o męskiej niewrażliwości i kobiecej logice. Artyści kabaretowi to cztery fantastyczne kobiety o miło brzmiących głosach oraz oprawa muzyczna w wykonaniu skrzypaczki, trębacza i pianisty.

IMG_5763

Artystki  przeprowadziły słuchaczy przez wszystkie fazy związku kobiety i mężczyzny, poczynając od zakochania, przez romantyczne uniesienia , związek kompletny, rozstanie. A wszystko jak na kabaret przystało w humorystycznej formie. Przez ponad godzinę artystki rozczulały nas miłosnymi piosenkami  z repertuaru Hanki Ordonówny ” Na pierwszy znak”, Miry Zimińskiej ” Nikt tylko ty” czy Hanny Banaszak ” Zegnaj kotku”.

IMG_5767

 

Do łez zaśmiewaliśmy się słuchając dialogów damsko-męskich, pikanterii dodawały  różne ciekawostki z życia wzięte  i w żartobliwej formie przedstawiane dane statystyczne.

IMG_5766

 

Przyznać muszę, że bawiłam się świetnie. Po powrocie do domu zaczęłam szperać w internecie, aby dowiedzieć się czegoś więcej o podziwianych artystkach.  Otóż jest to kabaret amatorski, który został założony w 2008 roku i ma w swoim repertuarze teksty własne jak i kontestacje znanych utworów, a za sobą liczne występy, nie tylko w Szwecji. Nazwa kabaretu to tytuł  wiersza Andrzeja Waligórskiego nieodżałowanego  polskiego  aktora, poety, satyryka, dziennikarza, ” Biuro spraw beznadziejnych”. Wiem jedno, na pewno będę śledziła dalsze losy tego kabaretu i z wielką przyjemnością wybiorę  się na następny występ tych uroczych pań.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s